Katedra teoretickej elektrotechniky a biomedicínskeho inžinierstva EF UNIZA
Elektrotechnická fakulta UNIZA Sektor vysokých škôl

Katedra teoretickej elektrotechniky a biomedicínskeho inžinierstva EF UNIZA

História Katedry teoretickej elektrotechniky a biomedicínskeho inžinierstva siaha do roku 1953.

Organizačnú štruktúru katedry tvoria Oddelenie teoretickej elektrotechniky a Oddelenie biomedicínskeho inžinierstva. Jej súčasťou sú tiež dve laboratóriá - Laboratórium elektromagnetických metód a Laboratórium biomedicínskeho inžinierstva.

Vo vedecko-výskumnej oblasti sa katedra zameriava: na skúmanie elektromagnetického poľa a jeho interakcií s rôznymi prostrediami a objektmi; na výskum a vývoj metód a prostriedkov nedeštruktívnej kontroly materiálov vrátane biomateriálov; na otázky elektromagnetickej kompatibility a biokompatibility; na biomedicínske senzory a ich aplikácie; na modelovanie a simulácie dynamických biologických systémov pre využitie najmä v lekárskej diagnostike; a na výskum vplyvov vysokofrekvenčných i nízkofrekvenčných elektromagnetických polí na živé organizmy.

Výskum zahŕňa aj riešenie vedeckých projektov ako Inovácia a internacionalizácia vzdelávania - nástroj zvýšenia kvality Žilinskej univerzity v EU vzdelávacom priestore, Výskum technológií a výrobkov pre Inteligentné a technické textílie či Smerom k využitiu skutočného potenciálu elektromagnetických indukčných metód v nedeštruktívnom monitorovaní vodivých štruktúr.

 

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta vedy priamo do Vášho e-mailu

* povinné polia